Shrnovací dveře nevypadly z módy a mají mnoho výhod

V každém interiéru jsou zapotřebí dveře, protože slouží nejen k oddělování místností, ale také k zajištění soukromí a jako zvuková a tepelná izolace. Mnoho lidí si pod dveřmi představí klasické jednokřídlé dveře, které se otevřou po stlačení kliky.

Ačkoliv jsou nejčastější, automaticky to neznamená, že jsou také nejlepší volbou. Z módy nikdy nevypadnou shrnovací dveře. Jsou velmi elegantní a kromě svého vzhledu nabízí ve srovnání s běžnými dveřmi velké množství výhod.

Proč pořídit shrnovací dveře?

Velmi populární jsou v malých interiérech. Klasické dveře zaberou velké množství místa, protože musíte počítat, že při otevření nesmí do ničeho narazit a za dveřmi by tedy nic nemělo být. Shrnovací dveře vám žádné místo navíc nezaberou.

Jejich další výhodou je bezpečnost. Pokud máte v interiéru malé děti, velké dveře je mohou uhodit nebo si do nich mohou skřípnout prsty. Shrnovací dveře jsou mnohem bezpečnější. Oceníte je i při větrání, už neuslyšíte při průvanu silné prásknutí dveřmi, ale můžete větrat bez omezení.

Vyhnete se také nepříjemnému vrzání, které se objevuje v pantech a je potřeba je mazat. Shrnovací dveře vypadají velmi luxusně a dokáží zvýšit atraktivitu každého interiéru. Jelikož se nabízí v mnoha provedeních, můžete je stylově i barevně sladit s celkovým zařízením vaší domácnosti.

Jaké shrnovací dveře vybrat

K dispozici vám jsou ve velkém množství barev, dekorů i provedení. Můžete mít třeba bílé shrnovací dveře, a pokud máte v interiéru rádi dřevěné prvky, můžete si vybrat dřevěné shrnovací dveře.

Luxusně působí také koženkové shrnovací dveře, které se skvěle hodí ke koženému nábytku. Můžete mít neprůhledné dveře, ale i dveře s prosklením, které propustí světlo do dalších místností. Z hlediska otevírání se dělí na jednokřídlé a dvoukřídlé shrnovací dveře.

Obě varianty se snadno ovládají. Při výběru nezapomeňte na správnou velikost dveří. Pokud žijete v bytě, můžete si vybrat z mnoha standardních rozměrů, například shrnovací dveře 90 cm. Můžete si také snadno objednat shrnovací dveře na míru. Možná nyní myslíte na to, kolik asi takové dveře stojí. Budete příjemně překvapeni, protože můžete pořídit shrnovací dveře levně.

Jejich cena je srovnatelná s běžnými interiérovými dveřmi, ale získáte s nimi mnohem více výhod. Cena se samozřejmě liší podle materiálu a provedení, luxusní varianty jsou vždy dražší. Na trhu jsou také shrnovací dveře do sprchy a shrnovací dveře do sprchového koutu.

Instalace a nákup

Na instalaci shrnovacích dveří nepotřebujete žádné experty, zvládnete to sami. U dveří obvykle najdete návod od výrobce. Vše spočívá v namontování kotvící lišty a nasazení dveří, není to těžké, a pokud jste zruční, hravě to zvládnete sami. Vždy vybírejte pouze kvalitní shrnovací dveře, protože pouze ty vám zajistí ty nejlepší vlastnosti. Důležitá je dlouhá životnost, precizní provedení, zvuková izolace a tepelná izolace. Co se týče obchodů, rozumnou volbou jsou shrnovací dveře Hornbach, shrnovací dveře OBI, shrnovací dveře Baumax, shrnovací dveře Hopa a shrnovací dveře Bauhaus.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte