Jaký obkladový kámen zvolit?

Chtěli byste mít kamenný obklad? Jedná se o velmi luxusní záležitost. Takový obklad rozhodně není malou investicí, ale když ji vynaložíte, zvýší se hodnota vaší nemovitosti a také se výrazně zvýší její atraktivita. Obkladový kámen nikdy nevyjde z módy, protože je přírodní vzhled velmi žádaný. Kamenný obklad můžete zvolit jak v interiéru, tak i v exteriéru. Pokud nejste rozhodnutí, jaká varianta je pro vás nejlepší, tak vám s výběrem poradíme.

Kamenné obklady v exteriéru

V exteriéru se volí obklady takové, které budou dům chránit a také zdobit. Nejoblíbenějšími možnostmi jsou obklady z břidlice, pískovce, betonu, travertinu, žuly nebo mramoru. Velmi se liší cenou a je vhodné si předem spočítat, na kolik vás takové obklady vyjdou, také je třeba myslet na to, že obklad z přírodního kamene není lehký a je třeba zajistit takové uchycení, aby na domě pevně držel.

Jaký obkladový kámen se vám líbí nejvíce? Vzhled hraje důležitou roli a je vhodné si představit jednotlivé varianty přímo na vašem domě. Obkladový kámen venkovní může pokrývat celou fasádu nebo jen její části. Oblíbené jsou také jako obklady imitace kamene. Důvodem je nižší pořizovací cena a také hmotnost.

Často se vyrábí z odlehčených betonových směsí, které dobře drží a věrohodně imitují kámen tak, že laik nepozná rozdíl. Než se pro obkladový kámen na fasádu rozhodnete, zjistěte, jaké má kámen vlastnosti a jestli je tento materiál dobře dostupný, protože mnoho dodavatelů má materiálu nedostatek.

Kamenné obklady v interiéru

V interiéru můžete použít stejné obklady, které používáte na fasádu. Výhodou interiéru je, že zde nemusí obklady odolávat všem živlům a tak se nabízí větší množství obkladů, které byste venku používat neměli, třeba sádrový obklad nebo samolepící obkladový kámen. To, jaký kámen obklad použijete, opět souvisí s vaším rozpočtem.

Volte takový, který bude ladit k celkovému stylu a vybavení interiéru. Pokud máte malý interiér, zvažte spíše světlejší obklady, které opticky zvětšují, u větších jsou zase vhodné tmavé obklady. Obkladový kámen do interiéru je skvělá věc, protože interiér hned začne působit luxusně. Nemusíte mít obložené všechny stěny, velmi stylově působí, když obložíte třeba i jen jednu stěnu nebo pruh na stěně. Vhodný je také kamenný obklad za krbová kamna.

Můžete tak obložit třeba prostor kolem televize nebo udělat obklad jen do půlky stěny. Využít můžete umělý kámen obklad a nikdo nepozná, že nejde o skutečný kámen. Pokud chcete mít přírodní vzhled, kromě kamene se nabízí i dřevěné obklady, které jsou složené z nařezaných surových nebo upravených dlaždic. Přírodní prvky v interiéru okamžitě zaujmou. Kde vůbec kamenné obklady pořídit? Nabízí se vám například obkladový kámen Hornbach, obkladový kámen OBI, obkladový kámen Baumax nebo obkladový kámen Bauhaus.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte